Przyłbice- sprzęt medyczny, do którego wszyscy byliśmy zmuszeni przywyknąć

Przyłbice- sprzęt medyczny, do którego wszyscy byliśmy zmuszeni przywyknąć

Koronawirus wymusił na nas zmianę nawyków higienicznych do tego stopnia, że do naszej codzienności wkroczyły wcześniej mało używane wcześniej przedmioty takie jak maseczki ochronne czy przyłbice.

Jak prawidłowo nosić przyłbice?

Po pierwsze powinna ona obejmować całą twarz od ucha do ucha. Po drugie należy ją założyć tak, by stabilnie spoczywała na głowie i zbytnio się nie przesuwała. https://www.bhp-gabi.pl/k166,ochrona-oczu-oslona-twarzy.html

Po trzecie szyba okalająca rejony ust nosa i oczu musi być cały czas opuszczona, bo tylko wtedy prawidłowo spełnia swoją ochronną funkcję. Po czwarte opaska mocująca przyłbice musi być mocna, by nie spadała ona na przykład przy pochylaniu lub mocniejszych ruchach głowy i szyi.

Co jeszcze należy robić przy przyłbicy?

Bezwzględnie należy ją co jakiś czas dezynfekować. Ona podobnie jak maseczka zbiera mnóstwo bakterii i drobnoustrojów. W końcu nosi się ją przez kilka godzin. Dlatego też odkażanie jej płynem o wysokim stężeniu spirytusu jest jak najbardziej wskazane.

Co jeszcze należy robić przy przyłbicy?

Dezynfekcja przyłbicy jest stosunkowo prosta. Wystarczy ją popsikać płynem do odkażania i przetrzeć suchą szmatką, by była zdatna do ponownego użycia.

Czy przyłbice całkowicie chronią przed koronawirusem?

Niestety nie. Przyłbice nie dają stuprocentowej pewności, gdyż koronawirus może wniknąć do naszego organizmu poprzez boczne otwory w powyższym sprzęcie medycznym. Niemniej jeśli zachowa się dystans społeczny, będzie nosić się przyłbice we wszystkich miejscach publicznych oraz dezynfekować ręce, oraz przyłbicę- to jest duże prawdopodobieństwo, że wirus nas nie dopadnie.