Projekty domów 2021 – dlaczego warto postawić na szkieletowy dom drewniany?

Projekty domów 2021 – dlaczego warto postawić na szkieletowy dom drewniany?

Szkieletowe domy drewniane to rozwiązanie, na które decyduje się ciągle zwiększająca się grupa inwestorów. Decyduje o tym kilka prostych zalet – domy takie buduje się relatywnie szybko, tanio, a możliwości projektowe są niczym nieograniczone. Dlaczego warto postawić na dom wykony w tej technice? Najważniejsze zalety drewnianych domów szkieletowych.

Szybka budowa – dom gotowy do zamieszkania w mniej niż rok

Najpopularniejsze projekty domów 2021 to w dużej mierze właśnie domy drewniane. Jedną z najważniejszych ich zalet jest relatywnie szybka budowa. W praktyce domy tego rodzaju stawia się znacznie szybciej niż konstrukcje murowane, a w niektórych przypadkach czas budowy może być nawet porównywalny do domów modułowych. Szczegóły zależą oczywiście od projektu i firmy, której powierzymy jego wykonanie. Doświadczenie pokazuje jednak, że ukończenie domu w mniej niż rok jest w tym przypadku jak najbardziej możliwe.

Czy drewniane domy szkieletowe są drogie?

Odpowiedź na pytanie o to, czy drewniane domy są tańsze od innych typów konstrukcji, nie jest łatwa. Wiele zależy od detali i rodzaju materiałów, na które się zdecydujemy. Przy wyborze drewna bardzo wysokiej jakości cena domu drewnianego może być nawet wyższa, niż budynku murowanego, aczkolwiek zyskuje się tu trwałość. Z drugiej strony, kiedy decydujemy się na tańszy materiał, albo nawet drewno z odzysku, cena okaże się dużo niższa.

Czy drewniane domy szkieletowe są drogie?

Możliwości, jakie daje ta technika budowlana

Zalety budowania z drewna stają się bardzo widoczne przy większych i bardziej skomplikowanych budynkach. Doświadczenie mówi, że realizacja projektów drewnianych domów o złożonej bryle, jest znacznie tańsza, niż w przypadku domów wykonanych z innych materiałów. Drewno, ze względu na niewielką wagę, przy jednoczesnej wysokiej wytrzymałości, daje pod tym względem bardzo duże możliwości. Z całą pewnością więc osoby myślące o takim właśnie domu powinny w pierwszej kolejności rozważyć konstrukcję szkieletową drewnianą, która dodatkowo oferuje duże możliwości pod względem warunków termicznych.

Projekty domów 2021 – dlaczego warto postawić na szkieletowy dom drewniany?