Jaki panel prysznicowy warto wybrać?

Wśród cieszących się rosnącą popularnością paneli prysznicowych odnaleźć można wiele zróżnicowanych modeli. Wiele osób decyduje się na zakup takiego urządzenia ze względu na możliwość zaznania komfortowych i relaksujących kąpieli oraz opcję hydromasażu. Częste pytanie dotyczy tego, jaki panel prysznicowy warto wybrać. Na co należy zwrócić uwagę poszukując egzemplarza dopasowanego do swojego zapotrzebowania?

Wygoda użytkowania panelu

Aby urządzenie gwarantowało możliwie najwyższą jakość użytkowania, musi być odpowiednio dopasowane. Należy zwrócić uwagę na wielkość produktu, miejsce montażu i posiadane funkcje. Osoby poszukujące modeli, które można zamontować nad wanną, powinny kupować panele o odpowiednio dostosowanej wielkości. Ważne jest również aby posiadały specjalną wylewkę wannową.

Jeśli z urządzenia mają korzystać osoby starsze lub posiadające trudności w poruszaniu się, dobrym pomysłem może być zakup panelu z siedziskiem. Element wyposażenia powinien być zamontowany tak, aby górne dysze masujące znajdowały się poniżej barków użytkowników. Z kolej górną głowicę z deszczownicą lub słuchawką zaleca się umieścić ok. 15 cm nad głową najwyższego z domowników.

Mocowanie urządzenia

Zaleca się również zwrócić uwagę na to, aby planowany sposób zamontowania panelu odpowiadał rodzajowi ściany. W przypadku ścian gipsowo-kartonowych i wykonanych z bloczków betonowych konieczne może okazać się wykorzystanie dodatkowych wzmocnień i kołków mocujących. Bogata oferta paneli prysznicowych z pewnością umożliwi dopasowanie odpowiedniego panelu do każdego zapotrzebowania.