klej do gwintów

Omawiamy kleje poliuretanowe i ich zastosowanie

Oryginalny klej poliuretanowy pozwala uzyskać połączenia o bardzo wysokiej wytrzymałości bez potrzeby dodatkowego nitowania, spawania i skręcania. Olbrzymia popularność klejów strukturalnych wynika z tego, że pozwalają one połączyć różnorodne materiały (szkło, drewno, gumę, stal, tworzywa sztuczne, aluminium).

Łatwość użycia produktu

Klej poliuretanowy jest bardzo łatwy w użyciu, dzięki czemu z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać osoby, które nie posiadają żadnych specjalistycznych umiejętności (szczegóły tutaj). Płynna konsystencja dokładnie wypełnia nawet najdrobniejsze szczeliny pomiędzy poszczególnymi połączeniami. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej konsystencji można liczyć na zdecydowanie lepszą estetykę danego elementu.

Jedno i dwuskładnikowe kleje strukturalne – co warto wiedzieć?

Kleje strukturalne można podzielić na kilka popularnych rodzajów. Największym zainteresowaniem cieszą się między innymi kleje epoksydowe, poliuretanowe i akrylowe. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Jeżeli chodzi o kleje epoksydowe to są to specjalne specyfiki, które charakteryzują się bardzo wysoką sztywnością klejenia i niesamowitą wytrzymałością.

kleje poliuretanowe

W dużej mierze to właśnie dzięki nim można efektywnie wypełnić większe szczeliny na nietypowych powierzchniach. Dzięki specjalnej konsystencji podczas klejenia dwóch elementów dochodzi do równomiernego rozłożenia obciążeń. Jeżeli chodzi o kleje poliuretanowe to wyróżniają się one zwiększoną odpornością na środki chemiczne. Na szczególną uwagę zasługuje także podatność na malowanie. Kleje poliuretanowe można wykorzystać do różnorodnych prac montażowych i warsztatowych. Ich potencjał można wykorzystać również przy wytwarzaniu laminatów. Klej akrylowy wyróżnia się z kolei wysokim poziomem sprężystości i doskonałą adhezją.