oświetlenie zewnętrzne domu

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie zewnętrzne domu?

Dobrze dopasowane oświetlenie na zewnątrz budynku odgrywa ważną rolę. Odpowiednie lampy nie tylko oświetlają przydomową ścieżkę i ułatwiają poruszanie się po podwórku tuż po zmierzchu, ale również świetnie ozdabiają ściany domu, poprzez odpowiednio padające światło. Dzięki właściwemu ustawieniu oświetlenia można uzyskać zaskakujący efekt, który będzie przyciągał uwagę. 

Oświetlenie zewnętrzne – czym kierować się przy wyborze lamp?

Poszukując lamp, które można zamontować na zewnątrz budynku, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, między innymi:

  • Odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne,
  • trwałość,
  • niskie zużycie energii elektrycznej,
  • ponadczasowy design. 

Dzięki prostej formie lampy zewnętrzne doskonale komponują się, z wieloma stylami. Oświetlenie zewnętrzne dobrze jest wyposażyć w czujkę ruchu, dzięki czemu światło samoistnie zapala się gdy wyczuje ruch i po odpowiednim czasie gaśnie. Oświetlenie na ścianach budynku z elampy.pl podkreśli kolor struktury i sprawi, że całość będzie prezentowała się modnie i stylowo. 

 Gdzie zamontować lampy na zewnątrz budynku?

Najbardziej oświetlone powinno być główne wejście do budynku. Nie należy jednak zapominać o oświetleniu tarasu czy balkonu, gdzie w sezonie letnim mieszkańcy spędzają czas wolny. Do wyboru są nowoczesne kinkiety ścienne bądź lampy sufitowe. Planując rozmieszczenie lamp na zewnątrz, warto zadbać także o lampy solarne, które ładują się w dzień, dzięki promieniom słonecznym a po zmierzchu oddają światło na ścieżkach i chodnikach wokoło budynku. Tego typu lampy dostępne są w wielu wzorach i kształtach, przez co doskonale zdobią każdy przydomowy ogród.