co roku powstają nowe inwestycje mieszkaniowe

Jakie są największe zalety mieszkania z rynku pierwotnego?

Mieszkania z rynku pierwotnego z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Osoby planujące zakup nieruchomości zaczynają bowiem dostrzegać coraz więcej zalet mieszkań w stanie deweloperskim. Warto również wiedzieć, że ludzie coraz bardziej śledzą najnowsze inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Jakie są największe atuty tego rozwiązania?

Standard budynku

Jest to pierwszy powód przemawiający za zakupem mieszkania z rynku pierwotnego. Warto koniecznie podkreślić, że nowsze inwestycje w zdecydowanej większości przypadków budowane są najnowszą technologią. Wykorzystywane są ponadto wyższej jakości materiały. Oczywiście nie można w żaden sposób porównywać ich wykończenia z mieszkaniami z rynku wtórnego. Nieruchomości od dewelopera będą charakteryzowały się przede wszystkim bardziej funkcjonalnymi układami, lepszą akustyką, a także szeregiem udogodnień, do których należy zaliczyć miejsce postojowe czy podziemny parking.

Zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne

Osoby podejmujące decyzję o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego mają zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne. Ponadto nie wszyscy mają świadomość, że w przypadku kupowania mieszkania podczas realizacji można również zgłosić deweloperowi prośbę dotyczącą wprowadzenia zmian aranżacyjnych. W zdecydowanej większości przypadków zmiany będą naniesione na projekt. Do atutów tego rozwiązania trzeba także zaliczyć zakres gwarancji. W przypadku, gdy deweloper wprowadzi ewentualne zmiany w zakupionym mieszkaniu będzie musiał być za nie odpowiedzialny.