oświetlenie łazienkowe

Jak dobrać oświetlenie łazienkowe?

Łazienka jest niezwykle istotnym pomieszczeniem. To właśnie tam udajemy się na relaksujące kąpiele po ciężkim dniu, a także bierzemy szybkie, poranne prysznice przed pracą. Co najważniejsze- w przypadku pań- jest to również miejsce, w którym wykonują one makijaż, tak by przetrwał resztę dnia. Niezwykle istotna staje się więc kwestia doboru odpowiedniego oświetlenia łazienkowego. Jak je wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia łazienkowego?

oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie łazienkowe powinno zawsze idealnie uwydatniać najważniejszy punkt łazienki. Przyjęło się, że tym punktem jest sfera z umywalką, a precyzyjniej mówiąc wiszące nad armaturą lustro. To właśnie powinno stać się naszym priorytetem, przy doborze oświetlenia do łazienki. W tym miejscu szykujemy się do pracy, szkoły czy wykonujemy wieczorną lub poranną toaletę. Nic więc dziwnego, że wymaga to idealnego oświetlenia. Możemy wówczas wybrać jedną z wielu opcji, która idealnie doświetli ten punkt. Najlepiej sprawdzają się:

  • tradycyjne kinkiety
  • lampy sufitowe, zawieszone tuż przy tafli szkła
  • podłużne lampy do zamontowania nad samym lustrem
  • oświetlenie, które można wmontować w dany model lustra

Oświetlenia łazienkowe są dostępne na elampy.pl

Dopasujmy oświetlenie łazienki do jej aranżacji

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest dopasowanie oświetlenia łazienkowego do już istniejącej aranżacji wnętrza. Warto więc poświęcić chwilę na poszukanie ciekawych rozwiązań i alternaty, jeśli dany model oświetlenia, po prostu nie komponuje się zbyt dobrze w łazience. Idealnie dobrane lampy będą nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale mogą także stać się ozdobą pomieszczenia. Jeśli więc w łazience dominuje styl minimalistyczny, szukajmy lamp o prostej jednak nienudnej formie, we wnętrzach romantycznych zaś idealnie sprawdzą się modele z dekoracyjnymi powierzchniami.