3 zalety, dla których warto korzystać z diod LED?

W dzisiejszych czasach ludzie starają się szukać różnego rodzaju oszczędności. Nie zawsze dotyczy to tylko tych najbiedniejszych, ale również tych, którzy po prostu nie chcą przepłacać za światło. Nawet parę złotych zaoszczędzonych w skali miesiąca jest zawsze jakimś pieniądzem, który chętnie przeznaczy się na jakąś przyjemność. Nasz artykuł będzie traktować o tym, jakie są zalety z korzystania z diod LED. Wybraliśmy trzy i mamy nadzieję, że przekonamy was do korzystania z tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Ekologia

Korzystanie z klasycznych żarówek z pewnością nie jest ekologiczne, ponieważ zawierają one rtęć oraz inne szkodliwe substancje dla człowieka. Coraz częściej mówi się o tym, żeby chronić nasza ziemię przed naszym niszczycielskim działaniem i o ile szlachetne jest segregowanie śmieci czy też korzystanie z gazowego ogrzewania naszych domów, to jednak nie można zapomnieć o tym, że diody LED (https://dozi.pl/Zrodla-swiatla/Lampy-LED/Moduly-i-Diody-LED/) nie zawierają właśnie tychże substancji jak rtęć. Warto nadmienić, że takie diody również o wiele rzadziej się wyrzuca, ponieważ działają one znacznie dłużej i ich utrata mocy następuje stopniowo. Jedyną drobną wadą jest emisja kolorowego światła, które rzeczywiście są w nich zawarte, jednak nie jest to coś szkodliwego dla człowieka.

Różnorodność kolorów

Wybierając odpowiednią diodę LED można wybrać również jej kolor. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla dzieci, które chcą wprowadzić do swojego pokoju odrobinę fantazji, a dzięki tego typu możliwościom staje się to jak najbardziej realne. Można na rynku również znaleźć lampy, które zawierają kilka kolorów świecenia.

Niskie napięcie

Mówiąc „prąd” niektórzy mogą mieć skojarzenia dotyczące porażenia, jednak największą zaletą diod LED jest to, że pracują one w napięciu od 2 do 4 V. Oczywiście, można spotkać nawet 12 V, jednak w porównaniu z klasycznymi żarówkami są one bardzo bezpieczne i praktycznie jest znikome ryzyko porażenia prądem. Przede wszystkim daje to dużo komfortu w domu, w których znajdują się dzieci i ich ciekawość powoduje, że wsadzają palce „gdzie nie trzeba”.