otwornica do gresu

Zastosowanie otwornicy do gresu

W dzisiejszych czasach otwornice do gresu są niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalnego glazurnika. Gres jest popularnym materiałem o dużej różnorodności, który wymaga zastosowania sprawdzonych rozwiązań. Czym cechuje się otwornica tego typu? Jak wybrać idealną opcję?

Różnorodność otwornic do gresu

Na rynku znajdziemy sporo ciekawych opcji. Jedną z nich jest otwornica do płytek, jaka pozwala wiercić na mokro. Występuje zazwyczaj w rozmiarach id 6 do 120 mm. Te mniejsze rozmiary są nazywane wiertłami, a większe otwornicami lub koronkami. Jednakże każde z nich funkcjonują również jako diamentowe wiertła. 

Okazuje się, że niektóre modele otwornic wymagają ciągłego chłodzenia wierteł wodą. Woda jest podawana bez przerwy, w niewielkich ilościach. Niezwykle istotne jest ciągłe podawanie wody, tak aby zachować wydajną i sprawną pracę urządzenia. 

otwornica do gresu

Dobra jakość to podstawa

Podczas doboru konkretnego modelu otwornicy do gresu, szczególnie istotne są następujące kwestie:

  • dobra jakość,
  • wydajna praca,
  • niezawodne działanie,
  • wytrzymałość,
  • dostosowanie do własnych oczekiwań.

Na szczęście producenci oferują tak dużo ciekawych rozwiązań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o żywotność wierteł, większe koronki pozwalają uzyskać nawet kilkadziesiąt otworów. Mniejsze wiertła natomiast bazują na wykonaniu od 10 do 15 otworów, co warto mieć na uwadze podczas zakupu. 


Otwornica do gresu to urządzenie, jakie znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Korzysta z niej głównie fachowy glazurnik z wiedzą i doświadczeniem odnośnie tego, jak używać takiego sprzętu. Praca przebiega wydajnie i sprawnie.