Lokum Salsa - nowe mieszkania w Krakowie

Warto w Krakowie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Kraków jest jednym z najlepszych miast do zamieszkania w Polsce. Wystarczy wymienić komfort życia, dziedzictwo historyczne czy atrakcje turystyczne. Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą mieszkania z zupełnie nowej inwestycji Lokum Salsa na Zabłociu w Krakowie. Warto zdecydować się na rynek wtórny czy pierwotny?

Jakie są zalety z mieszkania z rynku wtórnego?

Osoba zainteresowana zakupem mieszkania ma możliwość negocjacji ceny. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego nie ma takiej możliwości, bowiem deweloper z góry ustala ceny poszczególnych mieszkań. Kolejnym atutem tego rodzaju mieszkań jest bardzo szybki czas realizacji transakcji. Ponadto bardzo często nowy właściciel nie musi dodatkowo wykańczać czy wyposażać mieszkania. Osoba planująca zakup danego mieszkania z rynku wtórnego może łatwo ocenić zagospodarowanie terenu wokół danego budynku. Zaletą jest również możliwość weryfikacji najbliższego otoczenia.

Jakie są atuty mieszkania z rynku pierwotnego?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet należy zaliczyć fakt, że mieszkanie jest nie tylko świeże i nowe, ale również nie wymaga remontów. Ponadto właściciel ma możliwość decydowania o wystroju wnętrza. Bardzo cenionym atutem mieszkania z rynku pierwotnego jest opcja wykupienia miejsca parkingowego. Bardzo często zdarza się również, że mieszkania u danego dewelopera kupują osoby w tym samym wieku np. mieszkanie na parterze z ogródkiem. Jak wiadomo mieszkanie z rynku pierwotnego jest zdecydowanie łatwiej sprzedać, niż mieszkanie z rynku wtórnego. Osoba, która podejmie decyzję o zakupie danego mieszkania z rynku pierwotnego nie musi płacić prowizji agentowi nieruchomości.