Taryfa weekendowa - kiedy warto z niej skorzystać

Taryfa weekendowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Polski rynek energetyczny można śmiało porównać do prawdziwego, taryfowego bogactwa. Wynika to głównie z faktu, że dostawcy prądu chętnie dają nam dostęp do różnorodnych taryf, które zostały uzgodnione przepisami prawa. Jednocześnie warto wiedzieć, że każda z taryf prądu dedykowana jest odmiennym odbiorcom i niesie za sobą również odmienne korzyści. Jedną z taryf prądu, która obecnie zyskuje sobie coraz to większe zainteresowanie jest taryfa weekendowa. Wobec tego kiedy warto się na nią zdecydować?

Taryfa weekendowa – czyli jaka?

Taryfa weekendowa nie jest jedną z najpopularniejszych taryf prądu wśród prywatnych odbiorców, jednak można śmiało zauważyć, że jej popularność stale rośnie. Wynika to z faktu, że w naszym społeczeństwie rośnie świadomości i jednocześnie potrzeba, by stale i skutecznie minimalizować swoje rachunki za prąd. Taryfa weekendowa – jak sama nazwa wskazuje – odnosi się do prądu tańszego w dni weekendowe. Zwykle rozpoczyna się ona od piątku od godziny 16:00 lub 18:00 w zależności od dostawcy i kończy się ona w poniedziałek o godzinie 6:00 lub 7:00. Jak zostało już wspomniane, taryfa weekendowa to prąd tańszy jedynie w weekendy. W pozostałych dniach opłata za pobór prądu odbywa się na zasadzie stałych i obowiązujących stawek. Więcej informacji na temat taryfy weekendowej znajdziesz tutaj: https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/taryfa-g12w.

taryfa weekendowa prądu

Kiedy warto skorzystać z taryfy weekendowej?

Taryfa weekendowa budzi coraz to większe zainteresowanie wśród prywatnych odbiorców prądu. Wynika to głównie z faktu, że chcemy dzięki tej taryfie sporo zaoszczędzić. Kto więc może najwięcej skorzystać na taryfie weekendowej? Otóż analogicznie będą to te osoby, które wykazują zwiększony pobór prądu w dni weekendowe, zaś w pozostałe dni tygodnia to zużycie prądu jest wyjątkowo niewielkie. W takich sytuacjach rzeczywiście taryfa weekendowa pomoże nam wygenerować pokaźne oszczędności i z całą pewnością nasz portfel nam za to podziękuje. Jeśli jednak w weekendy korzystamy z prądu jak najmniej, wówczas ta taryfa w zupełności się nam nie sprawdzi.