ideal lux w salonie

Światło w salonie – praktyczne porady

Salon jest pokojem, który pełni wiele funkcji. Odpoczywamy w nim, przyjmujemy gości oraz spożywamy posiłki. Wymaga oświetlenia, które pomoże wygodnie funkcjonować w każdej ze stref. Jak przy pomocy światła podzielić salon na strefy?

Część wypoczynkowa

Oświetlenie do salonu musi być jasne i praktyczne, ale nie można zapomnieć również o delikatnym i subtelnym świetle, które pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Lampy do salonu, które mają zapewnić klimatyczne światło najkorzystniej ustawić w kilku punktach pokoju dziennego. Do małego salonu należy wybrać lampę na pojedynczej nodze. W ten sposób zaoszczędzimy wiele cennego miejsca. Do większych pomieszczeń można wybrać lampy na trzech nogach, które zawsze wyglądają bardzo interesująco.

Wybierając stojące lampy do salonu warto zwrócić uwagę, by miały możliwość ustawienia natężenia światła. Delikatne światło jest idealne do relaksu, mocne do czytania.

Praktyczne oświetlenie do salonu

Wiszące lampy do salonu ze sklepu elampy.pl są niezbędne. Pozwolą doświetlić pokój w każdej jego części. Warto pamiętać, że żyrandol nie musi być na środku pokoju. Nie musi to być również wyłącznie jedna lampa.

W wielu salonach wydzielona jest część jadalna. Koniecznie trzeba zadbać, by stół był prawidłowo oświetlony. Jedna lampa nad stołem sprawdzi się, gdy ma się niewielki okrągły stół. 3 lampy będą idealne, gdy stół jest duży, prostokątny.

Bardzo interesujące są lampy do salonu pająki, które mają po kilka ramion. Jest to rozwiązanie, które pozwala rozciągnąć ramiona na odległość, która sprawdzi się w salonie. Takie lampy sprawdzą się w pokojach nowoczesnych oraz industrialnych.

Oświetlenie do salonu klasycznego powinno być bardziej stonowane. Idealne są żyrandole z tekstylnymi kloszami. Dają miękkie, nastrojowe światło. Do salonu w stylu skandynawskim warto wybrać lampę wiszącą z drewnianymi elementami.