płytki na taras

Jakie płytki na taras wybrać?

Płytki ceramiczne zaliczane są do jednych z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych. Lista ich zalet jest bowiem naprawdę bardzo długa. Dostępne obecnie na rynku płytki ceramiczne wyróżniają się nie tylko bogatą kolorystyką i ciekawym wzornictwem, ale też szerokimi możliwościami wykorzystania. Można je układać także na tarasach. Oczywiście płytki na taras powinny zostać odpowiednio dobrane. Nie wszystkie bowiem można układać na zewnątrz.

Czym powinny odznaczać się płytki na taras?

Płytki, które są układane na zewnątrz, czyli na przykład na tarasie muszą być przede wszystkim mrozoodporne. Odznaczają się one znacznie mniejszą nasiąkliwością niż płytki przeznaczone do montażu we wnętrzach. Na opakowaniach mrozoodpornych płytek zawsze umieszczony jest symbol gwiazdki. Płytki na taras dostępne w ofercie Home100.pl są:

  • odporne na ścieranie. Na tarasach najlepiej sprawdzą się płytki, które mają minimum III klasę ścieralności;
  • antypoślizgowe. Na tarasach należy unikać montażu płytek ceramicznych polerowanych, które po kontakcie z wodą stają się bardzo śliskie. Na poślizg odporne są już płytki, które mają klasę R10.

Jakie płytki na taras wybrać?

Na zewnątrz najczęściej wybierane są płytki gresowe oraz klinkier. Płytki z klinkieru odznaczają się bardzo niską nasiąkliwością, co znaczy, że są mrozoodporne. Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też można utrzymać je w czystości. Także pielęgnacja posadzki wykonane z płytek gresowych nie trudna w pielęgnacji. Płytki gresowe występują jednak w znacznie większej ilości kolorów i wzorów niż klinkier. Dają więc więcej możliwości aranżacyjnych. Płytki gresowe są oczywiście mrozoodporne. Do wyboru są płytki gresowe szkliwione i nieszkliwione. Mogą imitować bardzo różne materiały, np. kamień lub beton. Dostępne są też płytki gresowe drewnopodobne.