Czy warto postawić na płytki wielkoformatowe?

Płytki wielkoformatowe to modne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w modernistycznych wnętrzach. Należy podkreślić, że sprawdzają się one nie tylko na ścianach, ale również podłogach. Występują w wielu różnych wariantach, a więc znalezienie opcji odpowiedniej dla siebie to tylko kwestia czasu. Omawiane kafelki wydają się być wyśmienitą alternatywą dla małych płytek, które nie pasują do każdego pomieszczenia.

Ogrom możliwości aranżacyjnych

Płytki w dużym formacie dają wiele możliwości aranżacyjnych. Już na samym początku należy zaznaczyć, że świetnie wpasowują się one również w innych pomieszczeniach, niż łazienka, a więc wszystko zależy od osobistych upodobań oraz posiadanej koncepcji. W trendach znajdują się wzory minimalistyczne, które idealnie pasują niemal do każdego wnętrza.

Pod uwagę warto również wziąć kafelki industrialne o przemysłowym charakterze. Dzięki nim mieszkanie zyska unikatowego charakteru. Boisz się efektu przytłoczeni wnętrza? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki wielkoformatowe umieścić jedynie na jednej ścianie. Będą one zjawiskowym tłem dla łóżka, kanapy, czy też wanny. W każdym wydaniu mogą prezentować się niesztampowo – zobacz nową kolekcję – www.banyo.pl/pl/menu/plytki-wielkoformatowe-989.html.

Płytki wielkoformatowe wysokiej jakości

Płytki w dużym formacie mają wiele zalet. Są stylowe, optycznie powiększają pomieszczenie, a także nadają mu modernistycznego wyrazu. Warunek jest jeden – należy postawić na produkty wysokiej klasy, które przetrwają nawet najcięższe warunki użytkowania. Lepiej postawić na znaną markę i zapłacić nieco więcej, niż wyrzucić pieniądze w błoto.

Samodzielny montaż również nie wydaje się być najlepszym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kafelek o dużych wymiarach ciężej jest przymocować do powierzchni, niż standardową płytkę. W dużej mierze odpowiada za to waga, która utrudnia osiągnięcie maksymalnego wiązania.