Płytki oktagonalne na podłogę

Płytki oktagonalne stają się powoli prawdziwym dekoratorskim hitem. Polecane są nie tylko w sklepach i przez różnego rodzaju strony poradnikowe, lecz również przez specjalistów zajmujących się urządzaniem wnętrz. Dlaczego warto takie płytki zastosować oraz w jakiej wersji kolorystycznej sprawdzą się najlepiej?

Gdzie można je zastosować?

Główną zaletą płytek oktagonalnych jest ich uniwersalność dotycząca zakresu zastosowań – https://home100.pl/plytki-oktagonalne. Przyjmuje się, że płytki ceramiczne najlepiej wyglądają w łazience, lub też ewentualnie jeszcze w kuchni. Płytki tego typu to jednak coś zupełnie innego, ponieważ z powodzeniem zastosować je można także na podłodze w salonie lub przedpokoju. Ich kształt jest na tyle dobrze pasujący do każdego z tych pomieszczeń, że bez trudu wpasuje się w ogólną ich aranżacje.

W jakie kolorystyce wybrać płytki oktagonalne?

Powstaje jednak pytanie, w jakie wersji kolorystycznej najlepiej wybrać takie płytki? Czy każda będzie dobra? Okazuje się, że nie koniecznie. Płytki tego typu są bardzo charakterystyczne. Dzięki temu, że posiadają aż osiem boków, ich ułożenie w kwadracie powoduje, że pomiędzy nimi zostaje wolna przestrzeń w kształcie właśnie kwadratu. Ta wolna przestrzeń idealnie nadaje się do tego, aby umieścić w niej pytkę o zupełnie innym kolorze niż duże płytki wokoło niej. Taki kontrast nada całej powierzchni oryginalnego i bardzo eleganckiego kształtu i odbioru. A nie ma bardziej kontrastujących ze sobą kolorów niż biel i czerń. I to właśnie te dwa kolory są najlepszym połączeniem, jeśli chodzi płytki o kształcie oktagonu. Co bardzo istotne z punktu widzenia aranżacji, takie połączenie kolorów sprawdzi się właściwie w każdym używanym obecnie stylu wykończenia. Jest bardzo dobrze współgrający ze stylem skandynawskim, nowoczesnym, glamour, a nawet ze stylem tradycyjnym. Dodatkowo ogromną zaletą takich płytek jest bardzo duża łatwość ich kładzenia. Dzięki temu fachowcy nie powinni mieć z tym żadnego kłopotu, co spowoduje, że ich kładzenie będzie tanie, lecz przede wszystkim szybkie i sprawne.