Gotową czy w proszku – jaka gładź zakupić?

Obecnie na rynku budowlanym nie brakuje dobrej jakości produktów, dzięki którym można poprawić wygląd tynku na ścianach. Wśród wielu z nich można wymienić gładź szpachlową, która to jest nowoczesnym oraz praktycznym materiałem budowlanym służącym do wygładzania ścian. Cenę gładzi szpachlowej reguluje wielkości opakowania oraz konsystencja.

Z pomocą dobrej jakościowo gładzi szpachlowej można poprawić wygląd wizualny ścian, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Rozrobioną w wodzie masę szpachlową można położyć na tynku cementowo – wapiennym oraz zastosować podczas wykończenia płyt gipsowo – kartonowych.

Z czego składa się gładź szpachlowa?

Wybór gładzi na rynku budowlanym jest ogromny. Do wyboru fachowców z branży budowlanej są dobrej jakości gładzie: gipsowe, polimerowe, wapienne oraz cementowe.

Struktura gładzi opiera się na bazie gipsu oraz dodatków w postaci dolomitu i kredy. Ponadto w jej skład wchodzą materiały pomocnicze.

Gotowa czy w proszku – jaką gładź zakupić?

Bardzo często gładź szpachlowa jest dostępna na rynku budowlanym w gotowych pojemnikach lub w formie proszku, który to trzeba rozcieńczyć z wodą. Ponadto można zakupić gotową gładź szpachlowa, która to nadaje się bezpośrednio do nałożenia na wybraną powierzchnię. Jej ogromną zaletą jest odpowiednia proporcja mieszanki, właściwie dobrana przez producenta.

Z kolei gładź szpachlowa w proszku jest znacznie tańsza, a jej rozrobienie zajmuje tylko około dwudziestu minut. Dzięki gładzi w postaci proszku można samodzielnie regulować jej gęstość. Zaletą takiej gładzi jest to, że jest ona znacznie wydajniejsza, niż jej gotowe odpowiedniki.
Wybór taki jest bardzo korzystny dla naszego portfela. Według wielu fachowców poprzez zakup gładzi w proszku można poczynić oszczędność, w granicach około trzydziestu procent.

Wybór gładzi na rynku budowlanym jest ogromny, zatem każdy klient może zakupić produkt idealny dla swoich potrzeb.