Spajanie ze sobą powierzchni różnych materiałów przede wszystkim wymaga doboru odpowiedniego preparatu. Najlepiej postawić na coś uniwersalnego – coś, co w przyszłości może przydać się do połączenia ze sobą czegoś zupełnie innego. Takie możliwości daje między innymi klej Loctite 406.
Kleje do zadań specjalnych
Kleje Loctite 496 zyskały ogromną sympatię konsumentów gównie ze względu na fakt, iż nadają się do sklejania elementów:
– plastikowych,
– z tworzyw sztucznych,
– metalowych,
– innych.
Co więcej, klej tego typu wraz ze specjalnym primerem jest w stanie skleić nawet powierzchnie niskoenergetyczne (np. teflon).
Zalety klejów jednoskładnikowych
Kleje jednoskładnikowe, takie jak na przykład klej Loctite 406, są klejami błyskawicznymi. W praktyce oznacza to, że już po kilku sekundach od aplikacji preparat twardnieje i zasycha, co umożliwia sklejenie ze sobą dwóch elementów niemal natychmiast. Ponadto charakteryzują się trwałością i wydłużoną żywotnością; raz sklejone ze sobą elementy trudno rozdzielić, a miejsce ich łączenia (pod warunkiem prawidłowej aplikacji kleju) jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, duże nasłonecznienie lub niska temperatura powietrza. Szeroką ofertę można znaleźć na stronie melkib.com.

Na co uważać aplikując klej jednoskładnikowy?
Przez wzgląd na to, iż klej błyskawiczny zasycha niemal od razu po kontakcie z powietrzem, przede wszystkim należy uważać, by nie doszło do kontaktu preparatu ze skórą; w przypadku nieumyślnego naniesienia kleju na powierzchnię skóry należy niezwłocznie przeczyć tę okolicę letnią wodą. Jeśli doszło do rozległego poparzenia, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Ostrożnym trzeba być także jeśli chodzi o gałki oczne – przypadkowy kontakt kleju z okiem może skutkować sklejeniem powieki i wówczas niezbędna jest interwencja lekarska.