klej do gumy

Jak działa klej do gumy w przemyśle?

Guma jest materiałem wykorzystywanym w przemyśle bardzo często. Robi się z niej między innymi obuwie, węże do powietrza i cieczy, uszczelki i wiele innych istotnych rzeczy. Podczas produkcji bądź naprawy gumowego elementu, czasami konieczne jest jego sklejenie. Zdarza się też, że element gumowy musi zostać przyklejony do stalowego, aluminiowego, miedzianego itd. Sprawdzamy na jakiej zasadzie działają kleje do gumy, które są szeroko stosowane w przemyśle.

Sposób działania kleju do gumy

klej do gumy

Przede wszystkim klej taki działa na zasadzie wulkanizowania materiału. W przypadku gumy oznacza to wniknięcie w strukturę tak, by wierzchni jej fragment mógł trwale przylec do innego fragmentu gumowego, a czasem również wykonanego z innego metalu. Klej do gumy od Melkib tworzy połączenie na tyle trwałe, że jego wytrzymałość jest równie duża jak samego materiału gumowego. Dlatego też wykorzystuje się go chociażby przy produkcji części motoryzacyjnych, które muszą wytrzymywać bardzo duże obciążenia.

Klej do gumy – gdzie się przydaje?

W przemyśle jest mnóstwo miejsc, gdzie można wykorzystać klej do materiałów gumowych. Bardzo często używają go profesjonalne warsztaty, które za jego pomocą są w stanie załatać dętki lub opony do samochodów osobowych a także ciężarowych. Klej do gumy znajduje zastosowanie także w przemyśle obuwniczym, gdzie jest jednym z najbardziej potrzebnych materiałów podczas produkcji. Za jego pomocą łączy się także różne elementy w wielu innych gałęziach przemysłu, włączając w to nawet przemysł lotniczy czy wojskowy.