Wady i zalety mozaiki kamiennej

Mozaika kamienna wygląda bardzo dostojnie we wnętrzach i to zarówno na ścianach, jaki na podłogach. Jednak jak każdy inny materiał wykończeniowy, również i ona ma swoje wady i zalety. Pięknie się prezentuje, jest bardzo trwała, a do tego dostępna w różnych rozmiarach i kolorach, lecz podczas montażu również może sprawić problemy.

Piękna mozaika kamienna

Naturalny kamień jest bardzo wdzięczny we wnętrzach, dodaje dostojności i pozwala na otrzymanie bardzo oryginalnych wzorów. Mozaika kamienna to tak naprawdę bardzo szeroko grupa produktów, wśród której znajdziemy produkty wykonane z onyksu, marmuru, piaskowca czy też otoczaków. Tego typu kamienne mozaiki są zwykle klejone za pomocą specjalnych żywic epoksydowych do specjalnej, elastyczny siatki, która to ułatwia ich późniejszy montaż. Siatka zapewnia też trwałość i ułatwia dobieranie różnych jej wymiarów.

Mozaika kamienna – zalety

Mozaika kamienna Banyo ma wiele zalet, lecz należy tu podkreślić fakt, że po pierwsze jest to materiał bardzo uniwersalny. Mozaika może być stosowana na różnych powierzchniach, na ścianach w kuchni, w łazienkach czy w salonie. Co więcej, sprawdza się też w miejscach, które narażone są na przykład na wilgoć. Ponadto należy podkreślić, że jest to materiał bardzo trwały i ponadczasowy. Jest niezwykle odporny na wysokie i niskie temperatury, wilgoć, bieżącą wodę. Ponadto naturalny kamień nie pęka i jest odporny na zarysowania, a także różne uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten dostępny jest też w wielu kolorach i wielu rozmiarach..

Wady mozaiki kamiennej

Wśród niewielu wad tego produktu wymienia się trudności montażowe, a niektóre rodzaje kamienia wymagają wcześniejszej impregnacji. Takim kamieniem jest na przykład marmur, który bez impregnowania może wchłaniać tłuszcze i stracić swój blask. Ponadto mozaika kamienna na siatce wymaga uzupełnienia zaprawą.