Trwałe i niezawodne płytki na taras

Piękny i zadbany taras jest nieodłączną wizytówką każdej prywatnej posesji. Warto zatem zadbać o to, aby wspólne biesiadowanie z rodziną czy przyjaciółmi na tarasie było wyjątkowo miłe i przyjemne. Niezwykłego uroku tej przestrzeni dodają gustownie dobrane płytki.

Jakie wybrać płytki tarasowe?

Taras czy balkon to niezwykle praktyczne miejsca, które pozwalają podczas sprzyjającej pogody na niesamowity relaks i wypoczynek. Warto zatem zadbać o to, aby miejsce to pięknie się prezentowało.

Płytki znajdujące się na przydomowym tarasie muszą koniecznie spełniać istotne wymagania. Decydując się na ich zakup warto wybrać takie, które to nie tylko pięknie i estetycznie się prezentują, lecz również takie, które to są proste w utrzymaniu w należytej czystości.

Dziś wybór płytek tarasowych na rynku budowlanym jest bardzo bogaty. Każdy zainteresowany klient ma do wybory fasony w różnorodnej kolorystyce, które to wykonane są z trwałego podczas użytkowania betonu, gresu, klinkieru czy też kamienia.

Istotne parametry płytek tarasowych

Wybierając płytki na taras czy balkon warto zwrócić szczególną uwagę na ich mrozoodporność, nasiąkliwość oraz antypoślizgowość. Ponadto warto zdecydować się na zakup twardych płytek, które to są bardzo odporne na ścieranie.

Wybierając płytki, które to nie są dostatecznie odporne ma mrozy można narazić je uszkodzenia oraz odklejanie się od podłoża. Wysokiej jakości płytki mrozoodporne charakteryzują się bardzo niską porowatością, dzięki czemu ryzyko ich uszkodzenia wskutek zamarzania wody jest znacznie mniejsze.

Ze względu na często padający deszcz, każdy odkryty taras powinien być wyposażony w takie płytki, które to są dostatecznie odporne na wilgoć. Warto pamiętać o tym, że im posiadają one większy procent nasiąkliwości tym istnieje znacznie większe ryzyko ich pękania oraz występowania nieestetycznych uszkodzeń.

Ponadto płytki tarasowe powinny posiadać właściwości antypoślizgowe.
W tym celu warto zdecydować się na zakup takich fasonów, które to posiadają wklęsłe czy wypukłe wzory. Co prawda tego typu płytki jest trudniej utrzymać w czystości, niemniej jednocześnie zapewniają one znacznie większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tarasu.