budowa nowego bloku w śródmieściu Wrocławia

Podwyższony stan deweloperski – o co chodzi?

Mieszkania deweloperskie w śródmieściu mogą występować na różnych etapach „wykończenia”, bo to, co dokładnie obejmuje stan deweloperski, zwykle jest bardzo szczegółowo odnotowane w umowie deweloperskiej. Stąd tez w zależności o dewelopera, stan danego mieszkania (np. nowe mieszkania w centrum Wrocławia) mogą różnić się wyglądem po oddaniu do użytkownika w zależności od dewelopera.

Mieszkanie deweloperskie w śródmieściu z podwyższonym stanem deweloperskim

Zakres postępu prac wykończeniowych w danym mieszkaniu jest ściśle uzależniony od zobowiązań zawartych w umowie.

Najczęściej do czynienia mamy z typowo deweloperskim wykończeniem wnętrz, gdzie tak naprawdę nie ma nic, poza przygotowanymi do malowania ścianami. Taki stan oczywiście nikogo nie dziwi, jednak w zależności od dewelopera, na rynku znajdziemy też oferty tzw. podwyższonego stanu deweloperskiego. Wówczas np. nowe mieszkania w centrum Wrocławia będą miały nieco wyższy (podwyższony) stan wykończenia.

Podwyższony stan deweloperski to coś pomiędzy mieszkaniem wykończonym a niewykończonym. Zwykle oferta ta obejmuje po prostu rozszerzone pakiety wykończeniowe, do wyboru każdego klienta, który nabywa mieszkania deweloperskie w śródmieściu.

Dodatkowe opcje

W zależności od dewelopera często można też wynegocjować z nimi indywidualne warunki wykończenia, które np. pewne dodatkowe udogodnienia (np. montaż drzwi). Tu jednak należy mieć na uwadze, że tego typu ustalenia zawsze należy wpisać do umowy deweloperskiej. Żadne ustalenia nie powinny występować pod określeniem „stan deweloperski”, ponieważ później możemy mieć problem z wynegocjowaniem tych ustaleń.