klucze do mieszkania

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie wykończone pod klucz?

Zakup mieszkania to zawsze jedna z większych decyzji w życiu każdej rodziny. To ogromna inwestycja finansowa, która tak często łączy się z zaciągnięciem kredytu. Przed zakupem nieruchomości warto zatem zastanowić się, czy bardziej opłaca się kupno mieszkania z rynku wtórnego, czy może mieszkanie wykończone pod klucz.

Czym jest mieszkanie wykończone pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz to mieszkanie gotowe do zamieszkania praktycznie tuż po jego odbiorze technicznym. Oznacza to, że mieszkanie jest kompletnie wykończone i nie wymaga żadnych dodatkowych prac remontowych czy wykończeniowych. Wykończenie pod klucz to położona podłoga i wykończone ściany, to wszystkie najważniejsze sanitariaty w łazience, kafle na podłogach oraz w wybranych miejscach na ścianie. W mieszkaniu pod klucz znajdują się również drzwi oraz rzecz jasna okna. Czasami w niektórych umowach, wykończenie mieszkania pod klucz oznacza również założenie listew przypodłogowych.

Wykończenie pod klucz we Wrocławiu – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego takie rozwiązanie jest opłacalne? Wykończenie pod klucz we Wrocławiu czy innym dużym mieście to wyższa cena za metr kwadratowy nieruchomości niż w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. To jednak zdecydowanie mniej kłopotów z remontem i wszystkimi dodatkowymi kosztami, w które wychodzą po drodze. To więcej przewidywalności a mniej nieprzyjemnych niespodzianek, który tak często łączą się z remontem starego mieszkania. Podsumowując, zakup mieszkania w opcji wykończenia pod klucz to możliwość wprowadzenia się w ściśle ustalonym terminie, który jest określony w umowie z deweloperem.